SOM Michal Chabada

Vážení susedia,

Volám sa Michal Chabada, mám 39 rokov a som otec 3 detí a spoločne s manželkou Zuzanou sme sa do Marianky nasťahovali v roku 2016. Už v tom čase sme si s rodinou toto najstaršie pútnické miesto obľúbili. Páčila sa nám jeho história, okolitá príroda, ale aj občianska vybavenosť. 

Michal Chabada

Po dvoch rokoch som v posledných voľbách dostal Vašu dôveru, aby som využil hlavne svoje IT skúsenosti pre zlepšenie komunikácie obce s občanmi ako som aj pred voľbami sľúbil. 

Zaviedol som online vysielanie obecných zastupiteľstiev, ktoré na Slovensku stále využíva len malá časť obcí. Obec využíva novú aplikáciu pre lepšiu informovanosť občanov, či ďalšie možnosti nahlásenia podnetov od občanov cez webovú aplikáciu mOBEC

Aktívne sa starám o obecný Facebook, kde občania nájdu vždy aktuálne informácie. Návštevnosť stránky sa za posledné volebné obdobie zvýšila na 6-tisíc návštev mesačne. 

Ako poslanec som podporoval svojim hlasovaním aktivity z obecného rozpočtu ako napríklad vybudovanie nového detského ihriska, klimatizácie pre školu či zlepšenie separovania odpadov v obci.

Do nasledujúceho obdobia plánujem ďalej zlepšovať využívanie moderných technológií v obci, či už zlepšením webovej stránky alebo nasadením aplikácie pre sledovanie odpadov. Tiež pripravujem spustiť systém pre hlasovanie Obecného zastupiteľstva online. Moderné technológie môžu zjednodušiť ešte viac pohodlie obyvateľom našej obce. 

Okrem poslancovania sa aktívne starám o web a Facebook Baziliky Marianky, kde sme cez sociálne siete počas pandémie vysielali naživo sväté omše. Tiež pravidelne fotografujem spoločenské akcie, ktoré sa v údolí dejú. 

Medzi moje záľuby patrí šport, tu som si odbehol Beh starostu

V minulosti som dva roky študoval v zahraničí v Nórsku a Nemecku. Tam som čerpal inšpirácie popri štúdiu, aby som po návrate na Slovensko začal od seba zlepšovať život aj na Slovensku.

Kandidovať ako poslanec za SOM Slovensko sa rozhodol po spoločnej diskusii s mojimi ďalšími „spolubojovníkmi“, ktorým tiež nie je osud Marianky ľahostajný. Za starostu podporujem Eugena Jeckela. V našom tíme sú ďalší slušní a čestní kandidáti na poslancov: Elena Bodíková, Miroslav Kocúr, Pavol Kopačka, Alžbeta Ondrušová, Rastislav Slezák, Jozef Suroviak a Ivan Troščák.

V Marianke som naplno objavil čaro horského bicykla. Moje obľúbené sú traily Biely Kríž, Cerová dráha či Pozorovateľna zvierat Vydrica (na obrázku)

Z Marianky ma podporujú rodiny Foltýnova, Štasselova, Halászova, Veselovska, Moravčíkova a rodina Dobrovodska a ďalší susedia. Veľmi si vážim túto podporu.

Sledovať náš program môžete na adrese www.TimPreMarianku.sk